Ile powinnam ważyć i czy muszę schudnąć?

Mam 13 lat. Mam 168cm wzrostu i 50kg. Ogólnie jestem szczuplutka. Noszę rozmiar najczęściej 34. Ostatnio czuję się ociężała.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 17,73 i znajduje się między 25 a 50 percentylem. Oznacza to, że nie potrzebujesz diety odchudzającej, bo Twoja masa ciała jest prawidłowa.

Postaw na zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.
Unikaj produktów mało wartościowych - żywności typu fast-food, chispów, słonych przekąsek, słodyczy, cukru, słodkich gazowanych napojów.
Jeżeli czujesz się ociężała, powinnaś zrezygnować z produktów smażonych, tłustych, gazowanych, wzdymających.

Pozdrawiam