Czy moja waga jest odpowiednia? Proszę o radę

Mam 17 lat, ważę 67 kg przy wzroście 170 cm. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia jednak wydaję mi się, że za dużo ważę.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 23,18 i znajduje się między 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie potrzebujesz rygorystycznej diety odchudzającej. Jednak zakres ten nazywany jest często "tendencją do nadwagi".
Powinnaś postawić na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.
Opisy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Ze strony dietetycznej zachęcam do unikania produktów mało wartościowych - tłustych i smażonych, produktów typu fast-food, chipsów, wszelkich przekąsek, cukru i słodyczy, ciast, ciasteczek, produktów cukierniczych, słodzonych gazowanych napojów.

Ponadto powinnaś zrezygnować ze spożywania białego pieczywa na rzecz razowego/żytniego/graham/gryczanego. Ponadto unikaj soków owocowych, a zamiast nich pij wodę mineralną niegazowaną.

Pozdrawiam