Ile trzeba jeździć na rowerze i chodzić, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Dzień dobry! Mój syn ma 15 lat, ok. 178 cm wzrostu i 90 kg. Rok temu stwierdzono u niego chondromalację rzepki, torbiel w jednym kolanie i mikro urazy. Dlatego też nie może biegać i skakać, a bardzo chciałby zrzucić zbędne kilogramy. Może jedynie chodzić i jeździć na rowerze (nie licząc pływania, ale nie znosi) Stąd pytania: Czy chodząc da się w miarę szybko schudnąć i ile trzeba jeździć na rowerze i chodzić, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Dzień dobry, trudno jednoznacznie stwierdzić ile należy jeździć na rowerze żeby schudnąć. Wszystko zależy po pierwsze od intensywności samego treningu a po drugie przede wszystkim zależy od tzw. bilansu energetycznego. Czyli krótko mówiąc od stosowanej diety. Aby schudnąć należy wprowadzić nie tylko aktywność fizyczną (najlepiej 4-5 razy w tygodniu po około 1 godzinie) ale także połączyć to z racjonalną dietą. Jeśli chodzi o dietę to należy zacząć od wprowadzenia 5 regularnych posiłków w małej porcji. Proszę wybierać pełnoziarniste produkty, naturalny nabiał (jogurt naturalny, kefir, maślankę, twarogi), chude mięsa, ryby i do tego dużo warzyw + owoce do 2 porcji dziennie. Dodatkowo, proszę zacząć pić wodę, wyeliminować cukier i napoje gazowane. Oczywiście, najlepiej jeśli odwiedzą Państwo dietetyka, który ułożyłby dietę indywidualnie dla synka w oparciu o analizę składu ciała, wyniki badań oraz przeprowadzony wywiad żywieniowy. Pozdrawiam, Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice