Jak jeść przy wysokim poziomie TG?

Jak odżywiać się przy wysokim poziomie trójglicerydów? Mój wynik to 330. Nieestetyczne w internecie znajduje sprzeczne informacje. Póki co odstawiłam wieprzowinę, sery, potrawy smażone.

Dzień dobry,
Przede wszystkim należy ograniczyć do minimum cukry proste oraz alkohol. To one głównie wpływają na podwyższone stężenie trójglicerydów. Dodatkowo należy wprowadzić zdrową, racjonalną dietę. Proszę wybierać pełnoziarniste produkty, naturalny nabiał (jogurt naturalny, kefir, maślankę, twarogi), chude mięsa, ryby i do tego dużo warzyw + owoce do 2 porcji dziennie.
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice