Ile wynosi okres zarażania się chorobą bostońską?

Mam pytanie dotyczace tzw. bostonki. A konkrentnie o okres zarazania. Tydzien temu we wtorek wystapila u mnie wysoka goraczka oraz bol gardla, po 3 dniach od pojawienia sie tych objawow wystapila rowniez wysypka. Przebiegla dosyc lagodnie, nie wystapily pecherze. Obecnie wysycha i powoli znika. Czy na tym etapie moge jeszcze zarazic druga osobe przez np sline kichajac? Jesli tak to kiedy to niebezpiecznstwo minie

Lek. Tomasz Budlewski

A kto potwierdził powyzsze rozpoznanie ? W profilaktyce zaleca się unikanie bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi, nieużywanie wspólnych naczyń i sztućców, mycie rąk, odkażanie potencjalnie zainfekowanych powierzchni