Interakcja Amoksiklavu i Microgynon21

Witam, od 5 miesięcy stosuje tabletki mycrogynon 21. Wczoraj brałam wieczorem 8 tabletkę oraz zaczęłam przyjmować antybiotyk (amoksiklav), który przepisany jest na 10 dni. chciałam zapytać jak kwestia z dodatkowym zabezpieczeniem (ile dni muszę je stosować) oraz co z przerwą siedmiodniową. Z góry dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Należy w trakcie przyjmowania i 7 dni po stosować dodatkową antykoncepcję. Proponuję w tym cyklu nie robić 7 dniowej przerwy.