Interpretacja badania MR kręgosłupa u 33-latki

Witam, proszę o interpretację badania mr. , w trzonie kręgu L1 widoczne ognisko o wymarach 15x13 o morfologii sygnału odpowiadajacej naczyniakowi. Zmiany degeneracyjne typu Modic I-II blaszek granicznych przyległych trzonów kręgów na poziomie L4/L5. Tarcza m-kręgowa zmieniona degeneracyjnie. Na poziomie L4/L5 widoczna szerokopodstawna,prawostronna dokanałowa protruzja tarczy m - kręgowej ze zmniejszeniem przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego. czy to coś poważnego?

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda albo neurochirurg.
Na podstawie wywiadu, badania klinicznego i badań dodatkowych specjalista może postawić właściwe rozpoznanie oraz ustalić dalsze leczenie i rehabilitację.