Interpretacja opisu tomografii komputerowej kręgosłupa szyjnego

Wynik Badania Tomografii Komputerowej kręgosłupa szyjnego. Witam. Z powodu strasznego, przewlekłego bólu oraz zawrotów głowy skierowana zostałam na tomograf komputerowy kręgosłupa szyjnego. Wynik jaki otrzymałam wygląda następująco: wielopoziomowe obniżenie krążków międzykręgowych z ich degeneracją, wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze pod postacią krawędziowej osteofitozy wpuklające się również dokanałowo na poziomie C4-C7 zmian zwyrodnieniowych w stawach uncovertebralnych ze zwężeniem obustronnym otworów mk na poziomie C4/C5, C6/C7 i po stronie prawej C5/C6, zmiany te sięgają korzeni. Na poziomie C6/C7 dysk twardy o wymiarze 3,8 mm ze zwężeniem bezwzględnym wymiaru AP kanału kręgowego do 8,8 mm. Na poziomie C4/C5 dysk twardy o wymiarze 2,5 mm ze zwężeniem bezwzględnym wymiaru AP kanału kręgowego do 9,5 mm. Na poziomie C5/C6 przepuklina o wymiarze 3,5 mm z obecnym zwapnieniem i z zaostrzeniem krawędzi trzonów ze zwężeniem bezwzględnym wymiaru AP kanału kręgowego do 8,4 mm. Zmiany zwyrodnieniowe stawu szczytowo-obrotowego. Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku ponieważ wizytę u lekarza mam za kilka miesięcy a czuje się naprawdę źle. Bożena, lat 64

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza neurologa i ponowna ocena , jeśli objawy się nasiliły może sie Pani zgłosić się do lekarza izby przyjec lub sor