Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja rezonansu magnetycznego kolana

Jak zinterpretowac badanie rezonansu kolana.?? W opisie jest napisane że: - PCL o niejednorodnych sygnalach w okolicu przyczepu udowego i w czesci środkowe - Łękotki ze zmianami przeciążeniowymi , dodtakowo róg tylnej łekotki przysrodkowej z widoczna szczeliną pękniecia. Czy bedzie konieczna jakas operacja??
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, PCL - więzadło krzyżowe tylne, bez wskazań do leczenia zbiegowaego. W przypadku uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej konieczne może się okazać małoinwazyjne leczenie zabiegowe - artroskopia i zeszycie/usunięcie uszkodzonego fragmentu. Forma leczenia zalęzy jednak od rozległości pęknięcia i objawów klinicznych, dlatego ostateczna decyzja o zabiegu należy do lekarza kierującego na badanie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy