Interpretacja USG ciąży i podejrzenie zespołu Downa u dziecka

W 10 tygodniu i 1 dniu ciąży byłam na USG w sumie tylko po to żeby dostać skierowanie na badania. Doktor zrobił mi USG i powiedział, że jest u mnie podejrzenie, że dzidzia będzie z zespołem downa. Po pierwsze wiem, że o takie podejrzenia to trochę za wcześnie, przynajmniej o tydzień. Po drugie robił to zwykły lekarz bez uprawnień do badań genetycznych. Ale pytanie mam czy mogę prosić o interpretację takich wyników? Przy CRL 36,8mm NT wynosiło 2,6mm

Lek. Tomasz Budlewski

Są odpowiednie programy wliczając ryzyko. Proszę poczekać na usg genetyczne