Interpretacja USG szyi, tarczycy i dołów pachowych

InterpretacjaUSG szyji, tarczycy oraz dołów pachowych. Tarczyca niepowiększona-w obu płatach i cieśni po kilka silnie hypoechogeniczych prawie bezechowych zmian wielkości do 3mm- torbiel koloidowe, guzki? W db slinianek przyusznych zmiany 11,5x3,6mm w P i 10x3mm w L, pozatym jszcze 2-3 zmiany do 5,5mm.wezły chłone grubości 3mm przy MOS , poddzuchwowo po prawej do 4,5mm większe podżuchwowe po lewej do 8x19mm. Podbrudkowe po lewej8x3mm i na karku po p.9x3mm.Węzły w pachach P16x6mm i lewy 20x7mm.

Witam
W przytoczonym opisie USG jest zbyt mało szczegółów opisujących poszczególne ogniska w śliniankach (przestrzenie płynowe, lite, złogi...) i węzłach (chodzi o wygląd węzłów - obecność wnęki, szczegółową morfologię). Co do opisu tarczycy: opisywane zmiany wskazują na łagodny charakter, jednak tu również brakuje szczegółów (m.in. wielkość płatów, stosunek do otaczających struktur). Jeśli nie można tego wydobyć z opisu - proponuję powtórzenie badania u lekarza radiologa.