Interpretacja wyników a niedoczynność

Choruję na niedoczynność.OB 6 Morfologia Leukocyty5,8 Erytrocyty4,68 Hemoglobina14,1Hematokryt41,0 MCV87,6 MCH30,1MCHC34,4Płytkikrwi183Limfocyty2,2Inne(Eo,Bazo,Mono)0,7Neutrofile #2,9RDW-CV13,8 PDW13,9 MPV10,6P-LCR31,8 Mocz metny żółty ciężar1,025 ph 5glukoza nieobecna ketonyUrobilinogenBilirubinaBiałkoAzotynyErytrocyty/HbLeukocyty-nieobecne Osad moczu:Nabłonki płaskie nieliczne leukocyty1-3 pasma śluzu dliczne bakterie nieliczne moczany bezpostaciowe dliczne Glukoza 103,8 prosze ointerpretacje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik morfologii jest prawidłowy - nie ma powodów do niepokoju. Podany poziom glukozy jest podwyższony, co wymaga dalszej diagnostyki, tj. wykonania doustnego testu obciążenia glukozą. W analizie moczu nieprawidłowość stanowi obecność moczanów bezpostaciowych. Ich obecność w analizie moczu może być wynikiem przechowywania moczu w lodówce czy też zakwaszenia na skutek stosowania witaminy C. Moczany bezpostaciowe mogą jednak także przemawiać za chorobą nerek. Podany wynik koniecznie powinien zatem ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania.