Interpretacja wyniku badania radiologicznego klatki piersiowej
Witam, przygotowuję się do zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego. W związku z zabiegiem wykonałam badanie RTG klatki piersiowej. Oto wynik: Pola płucne bez zmian naciekowych. Wnęki obustronnie nieposzerzone. Sylwetka serca i aorta w granicach normy. Kopuły przepony gładkie. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Co w opisie radiologa znaczy w granicach normy? Czy jest to tylko takie wyrażenie, czy jest to wynik blisko stanu patologicznego, czy wynik jest prawidłowy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie!
Przed planowanymi zabiegami operacyjnym dla bezpieczeństwa pacjenta zleca się szereg badań dodatkowych, zarówno laboratoryjnych, jak i obrazowych. Jednym z podstawowych badań jest zdjęcie klatki piersiowej. Opis zdjęcia nie wskazuje na żadną patologię, jest całkowicie prawidłowy, czyli nie została znaleziona żadna nieprawidłowość. Określenie, o które Pani pyta oznacza, że obraz jest prawidłowy, zatem nie ma przeciwwskazań do operacji.
Pozdrawiam