Jak bezpiecznie usunąć tampon?

Witam, mam problem a mnianowicie tampon utknął mi w pochwie, prawdopodobnie urwał się sznureczek. Nie wiem co mam robić. Gdy próbuję do sama wyjąć boję się że zrobię sobie krzywde. Do ginekologa ani na pogotowie nie mogę się udać ponieważ jestem na wakacjach za granicą i nie mam takiej możliwości. Co mam zrobić? Jak mogę go bezpiecznie sama wyjąć? Ile tampon może być w pochwie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sama Pani go raczej nie wyjmie, bez sznurka, im dłużej bedzei przebywał w pochwie tym trudniej będzie to zrobić, za granicą także są lekarze.
Pozdrawiam