Jak długo mogę stosować czopki Diclofenak?

Witam, mam takie zapytanie, otóż mam przekroczoną liczbę leukocytów w nasieniu, posiewy moczu, nasienia i kału wyszły ok. Biorę czopki diclofenak. Dowiedziałem się właśnie, że długo ich nie można brać, bo mogą np. uszkodzić nerki. Jak długo mogę je brać, faktycznie nie można ich brać tak długo, dopóki te leukocyty znikną?

Lek. Paweł Szadkowski

Uszkodzenie nerek może wywołać przedawkowanie NSLPZ, a z kolei ich długie stosowanie może powodować podrażnienie żołądka. Trudno z pana opisu wywnioskować jakie powinno być specyficzne postępowanie. Najlepiej stosować się do zaleceń lakarza prowadzącego i pozostawać pod jego opieką.