Jak długo trwa gojenie krost u osoby chorej na ospę?

Witam, od 16-17 maja choruje na ospę. Niektóre ropne krostki są naprawdę duże, jak długo może trwać ich gojenie? I kiedy mogę wyjść z domu? Dodam że od początku choroby nie myłam włosów, czy mogę je umyć bez obawy że uszkodze krostki na głowie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie stanowi Pani źródła zakażenia, dopiero jak wszystkie krostki będę przyschnięte i nie będą pojawiały się nowe. W trakcie choroby należy dbać o higienę normalni, myjąc całe ciało, w tym skórę głowy.