Jak duże są szanse na to, że jest to ciąża?

Witam Regularnie współżyje z partnerem, ostatnia miesiączka zaczęła się 6 kwietnia. Od 5 dni bardzo bolą mnie piersi,aż szczypią, szczególnie rano i wieczorem , jestem ospała, pobolewa mnie podbrzusze, kalendarz pokazuje że okres za 5 dni. Test póki co negatywny . Jaka jest szansa że to ciąża ? Dodam ze przed okresem zazwyczaj boli mnie podbrzusze jeśli chodzi o piersi to nigdy nie były aż tak czułe. Pozdrawiam

Opisane objawy mogą być związane z wczesną ciążą. Testem który najszybciej może ją wykazać będzie oznaczenie beta-HCG (wymaga pobrania krwi, nie musi być wykonany na czczo). Z testami najlepiej jednak poczekać minimum do dnia spodziewanej miesiączki. Do tego czasu należy założyć możliwość ciąży - powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz leków niewskazanych w ciąży.