Czy pobolewanie piersi oraz brzucha może być oznaką ciąży?

Witam. Moje pytanie brzmi czy jak kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia w dniu owulacji oraz przed. To możliwe że 3 dni później są oznaki ciąży np aktualnie pobolewają mnie piersi oraz podbrzusze , mam biały gesty śluz jak galaretka oraz plamienie ale tylko jak włożę palec do środka, tak to nie wylatuje. Czy to może być oznaka ciąży w tak krótkim czasie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosunek płciowy podczas dni płodnych, zwłaszcza u jej szczytu – czyli w trakcie owulacji – naznaczony jest największym ryzykiem zapłodnienia. Natomiast śluz w takiej formie i konsystencji, o jakiej Pani pisze, zazwyczaj pojawia się w fazie niepłodnej.

Plamienie implantacyjne, w przypadku zapłodnienia, pojawia się około 7. dnia od stosunku płciowego, podobnie jak dolegliwości ciążowe. Odsyłam do materiału dotyczącego plamienia implantacyjnego: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Choć rzadko zdarza się, by symptomy w postaci obrzmienia piersi czy nudności pojawiały się już kilka dni po zapłodnieniu, to nie jest to wykluczone. Za nie bowiem odpowiada nadprodukcja konkretnych hormonów, która ma miejsca już wkrótce po zapłodnieniu. O tym, kiedy najwcześniej i kiedy najczęściej pojawiają się dolegliwości typowe dla ciąży przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie.

Ponieważ nie sposób na tę chwilę ustalić, czy doszło do zapłodnienia, sugeruję poczekać kilka dni – po 10-12 dniach może Pani wykonać badanie na oznaczenie poziomu beta hCG. Jest to badanie bardzo czułe i już po takim czasie powinno wskazać ewentualną ciążę. Może Pani także wykonać test ciążowy, choć z nim warto wstrzymać się przez okres minimum 14 dni.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to o testach ciążowych dowie się Pani więcej z tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.