Jak interpretować obecność Candida albicans?

Witam - ja również robiłam badanie na nietolerancję pokarmową na zdrowe geny. W wyniku wyszłedł mi alarmujący wynik na Candida albicans Badanie robiono z krwi. Jak mam go interpretować?

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie sądzę by we krwi wyszła pani obecność GRZYBÓW z rodzaju Candida. Taka sepsa grzybicza to ciężki stan, w którym nie była by pani w stanie napisać tej wiadomości, gdyż leżałaby pani na oddziale intensywnej terapii z dużą szansą na zgon. Prawdopodobnie skorzystała pani z badań oferowanych przez tzw. altmedy, które nie mają nic wspólnego z prawdziwą medycyną i tylko żerują na nieświadomości społeczeństwa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.