Jak interpretować wynik badania krwi u osoby z podejrzeniem anemii?

Witam. Błagam o pomoc. Tydzień temu robiłam badania, wynik : Leukocyty 15,88 (norma 4-10) Neutrofile 10,65 (norma 2-7) Limfocyty 3,84 (norma 1-3) Monocyty 1,15 (norma 0,2-1). Badanie powtórzone po tygodniu (dzisiaj) jeszcze gorsze. Leukocyty 17,73 Neutrofile 12,06 Limfocyty 4,33 Monocyty 1,07. Mam 43 lata. Ogólnie nic mi nie dolega, poza częstymi przeziębieniami, dość często pobolewa mnie gardło, a morfologię robiłam podejrzewając anemię ponieważ jestem ciągle zmęczona. Co się dzieje? O czym mogą świadczyć takie wyniki? Czy to może być białaczka?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki mogą wskazywać na infekcję bakteryjną lub uogólniony stan zapalny (np. RZS, dna moczanowa). Taki poziom leukocytów raczej nie wskazuje na białaczkę, gdzie odchylenia byłyby również w innych wynikach, a poziom leukocytów byłby znacznie wyższy.