Jak interpretować wynik badania na boreliozę u 32-latka?

Witam dziś odebrałem wyniki na boreliozę mężczyzna 32lata i kształtują się one następująco IgG 8.24 NUT przy czym wynik ujemny <9.0 wynik wątpliwy 9.00-11.00 wynik dodatni >11.00. Badanie IgM 20.91 NUT normy jak wyżej. Dodam że co jakiś czas odczuwam bóle stawów i ogólne osłabienie które pojawiają się okresowo z różnym nasileniem Czy te wyniki moga świadczyć o bolerioze.

Lek. Paweł Szadkowski

Samo podwyższenie przeciwciał nie świadczy o boreliozie, a na podstawie pana opisu trudno wnioskować nad rozpoznaniem. Najlepiej jeśli uda się pan do lekarza chorób zakaźnych, który znacznie poszerzy wywiad i ustali rozpoznanie.