Jak interpretować wynik RTG klatki piersiowej u 51-latki?

Bardzo proszę o opis badania z rtg klatki piersiowej. Przepona z lewej strony wyżej ustawiona, zagęszczenie miąższu płucnego o charakterze zapalono nieodmowym

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyższe ustawienie przepony po stronie lewej może być związane z powiększeniem śledziony lub nadmiernym wypełnieniem żołądka w trakcie badania. Zmiany w miąższu płuca o charakterze zapalno-niedodmowym najpewniej świadczą o zapaleniu płuc. Należy pamiętać, że wynik badania należy korelować z objawami klinicznymi pacjenta, dlatego najbardziej właściwa była by wizyta lekarska i ukazaniem zdjęcia i opisu lekarzowi. Pozdrawiam i życzę zdrowia.