Czy to może być sarkoidoza i co oznacza wynik tomografii?

Odebrałem wynik badania tomografii. Jest to trzecie badanie, ponieważ do tej pory nie zostałem zdiagnozowany. Charakter zmian w obu płucach zbliżony jak poprzednio W por do badania poprzedniego progresja ilości drobnych rozsianych o przypadkowej lokalizacji guzków zewnątrzzrazikowych w obu płucach zwłaszcza w partiach górnych. Ilość większych guzków w płucu lewym zbliżona jak poprzedio. W prawym płucu ilość większych guzków większa niż poprzednio. Największy guzek w seg 2P śr. Ok 8 mm obraz zbliżony jak poprzednio. WA seg 3 pęcherz rozedmowy śr10 mm jak poprzednio. Ocena środpierśia ograniczona tylko faza natywna -dość liczne węzły chłonne największe do 10-11 mm- niewielka progresja wielkości, progresja ilości węzłów. Porzednie badanie było w październiku to w kwietniu. Czy to może być sarkoidoza. Nie mam objawów ze strony układu oddechowego. Bolą mnie stawy i czasami mam dziwne wysypki.

Lek. Michał Lenard

Opis badania może odpowiadać sarkoidozie, ale diagnoza powinna zostać postawiona przez specjalistę z uwzględnieniem innych badań i całokształtu Pana stanu klinicznego. Pozdrawiam!