Jak interpretować wynik USG układu moczowego u osoby z APCKD?

Witam Mezczyzna 43 lata, zdiagnozowana choroba APCKD (policytyczne nerki) w wieku 5 lat. Nagle pogorszenie w tym roku, lekarz stwierdzil po badaniach, ze za dwa lata trzeba bedzie zrobic przeszczep, a poki co brac leki (wymienione ponizej). Prosze o ocene specjalisty, rokowanie i odpowiedz, czy mozemy sie domagac dializ, czy faktycznie musimy czekac az nerki skoncza zywot i wtedy przeszczep jakims cudem… USG ukladu moczowego: · Obie nerki prawie calkowicie “zastapione” kilkoma obustronnymi cystami wieksza lewostronna = 3cm kilka obustronnych kamieni nerkowych 6mm lewa strona, prawa = 17.3 cm, lewa = 16.2 cm (APCKD) · Pecherz moczowy czesciowo pusty o grubosci 6mm (zapalenie pecherza) · Prostate heterogeniczna, brak zmian ogniskowych Waga 24g Morfologia (podaje tylko wyniki NIE W NORMIE): · Erytrocyty o RBC wynik 2.6 (norma 4.5-6.0) o Hb wynik 8 (norma 12.5-17) o HCT wynik 23.1 (norma 40-55) o Mocznik wynik 273 (norma 15-48) o Kreatynina wynik 10.5 (norma 0.7-1.2) o PTH 594.5 (norma 15-65) Przyjmowane leki: · Metaprolol · Alfacalcidol · Furosemide · Amlodipine · Cirpfloxacin · Zelazo · Wapno Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za odpowiedz. Justyna

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do specjalisty nefrologa i kierowanie się jego zaleceniami