Jak leczyć anginę ropną bez lekarza?

Prawdopodobnie mam angine ropna lecz nie jestem pewien bo nie posiadam dowodu osobistego poniewaz jestem w trakcie wyrabiania i nie wiem co teraz mam zrobic a z dnia na dzien coraz gorzej jest, dzis juz mi sie ciezko oddycha

Dzień dobry,

Wygląda na to , że w Pani przypadku nie obejdzie się bez przepisania antybiotyku. Nieleczona angina - zwykle przyczyną są paciorkowce może dać powikłania. Proszę znaleźć jakiś inny dokument tożsamości - prawo jazdy, paszport, jakaś legitymacja ze zdjęciem i udać się prywatnie do lekarza, który po zbadaniu Pani przepisze antybiotyk.Może Pani również z urzędu miasta wziąć zaświadczenie - które będzie zawierało Pani dane, z informacją, że dowód jest w trakcie "wyrabiania" i z nim udać się do lekarza na NFZ - na pewno zarejestrują Panią na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Dowód osobisty nie jest potrzebny do uzyskania pomocy lekarskiej. Zgłoś się do najbliższego lekarza na badanie. Jeżeli nie posiadasz ubezpieczenuia zdrowotnego to poproś lekarza o przepisanie w miarę możliwości tanich leków na Twoją chorobę.