Jak leczyć ból gardła u 5-latka?/

Witam ,mam pytanie. Mój 5letni syn (w środę) zagorączkował dzisiaj niby już nie ma temperatury ale od wczoraj boli go mocno gardło od czasu do czasu kaszle ma niby mokry ale nie odrywający (kaszel) na szczęście nie utrudnia mu to jedzenia. Boję się że może mu to przejść na zapalenie oskrzeli ma chrapluwy oddech ale na plecach normalnie śpi. Czy domowe leczenie wystarczy czy iść jak najszybciej do lekarza? Dzisiaj sobota więc musiałam bym go wlec na pogotowie a tego za bardzo bym nie chciała

Szanowna Pani
Nie musi Pani wlec dziecka na pogotowie. Proszę zaczekać do rana i zgłosić się do pediatry. Proszę się nie denerwować pozdrawiam