Jak mam leczyć zmiany trądzikowe?

Witam. Do tej pory nie miałam poważniejszych problemów z cerą, ale od roku( mam prawie 20 lat) zaczęły się pojawiać zmiany trądzikowe. Mam cerę mieszaną, strefa T jest tłusta, a reszta sucha. Do tej pory zdarzało mi się mieć pryszcze w strefie T, ale nigdy nie było ich specjalnie dużo ani nie pojawiały się często. Reszta twarzy była idealnie gładka. Od roku zaczynam obserwować pojawiające się krostki w postaci grudek, rzadziej pryszczy na kościach policzkowych, które z czasem rozprzestrzeniły się na partie twarzy bliżej nosa. Mam zamiar pójść do dermatologa, ale nie wiem czy ma to sens, gdyż wyczytałam, że trądzik u dorosłych jest bardzo oporny na leczenie. Sama mam znajomą z podobnym problemem, leczy się i nic nie pomaga. Czy więc jest sens udania się do lekarza i może to być skutecznie wyleczone? Czy najprawdopodobniej do końca życia będę walczyć z problemem? Pytanie być może głupie ale naprawdę jestem zaniepokojona, proszę o odpowiedź.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry, trądzik stanowi dość złożony problem, gdyż czynników go prowokujących może być wiele. Najczęstszymi mogą być zaburzenia hormonalne, nadmierna aktywność gruczołów łojowych, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, stres czy dieta. Z uwagi, iż nie ma jednej, konkretnej przyczyny trądziku, pierwszy etap powinna stanowić konsultacja specjalistyczna, podczas której próbuje się zdiagnozować problem skórny i ewentualnie dobrać propozycję leczenia. Fakt, iż nie ma jednej najskuteczniejszej metody leczenia nie oznacza, że w każdym przypadku gwarantuje niepowodzenie. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.