Jak mam schudnąć 5 kilogramów, skoro mieszkam na wsi?

Witam, mam prawie 17 lat i 170 cm wzrostu, ważę 63 kilogramy. Przytyłam przez ostatni rok z 7 kg:( Zawsze miałam masywniejsze uda niż resztę ciała, ale jakoś mi to nie przeszkadzało, a teraz nie dość, że moje uda/pośladki i biodra zrobiły się jeszcze sporo „większe”, to na brzuchu zrobiło mi się dość dużo wałków:( Stosowałam wiele diet, ale wytrzymywałam na nich 2-3 dni! Na diecie Dukana udało mi się wytrwać tylko tydzień! W gimnazjum dużo ćwiczyłam, więc spalałam jedzenie szybciej, a teraz nie ćwiczę w ogóle, siedzę i surfuje po internecie lub oglądam telewizję - wszystko z dodatkiem jedzenia, tj. kanapki, ciastka, cukierki, drożdżówki, czekolady, itd, itd... Dodatkowo nie mam dostępu do supermarketów, ponieważ mieszkam 30 km od większego miasta, więc nie mogę sobie, np. wieczorem skoczyć po jogurt light... Z dnia na dzień jem coraz więcej:( Np. dzisiaj zjadłam: jogurt truskawkowy, 2 słodkie drożdżówki, deser czekoladowy, 3 kanapki z szynką i serkiem, kajzerkę z szynką, kajzerkę z jajecznicą [2 jajka], czekoladowego batonika. Wypiłam: kawę i herbatę miętową. Wiem, że moje odżywianie to sam cukier, tłuszcz i węglowodany:(
ponad rok temu

Witaj,
Twoja waga ciągle mieści się w normie, choć oczywiście alarmujące jest to, że przybierasz na wadze w dość szybkim tempie. Dobrze, że jesteś świadoma z czego to wynika. Oczywiście sama świadomość nie wystarczy, trzeba jeszcze pewne rzeczy zmienić.
To co radziłabym Ci przede wszystkim:
1. Jeść regularnie - 5 posiłków dziennie, co 3 godziny, o tych samych porach. Koniecznie jedz śniadanie! Dzięki temu wyeliminujesz podjadanie w ciągu dnia. Na początku może być Ci trudno, ale z czasem stanie się to Twoim nawykiem.
2. Wybieraj zdrowe produkty - popatrz na załączony link - piramida zdrowego żywienia. Jedz pełnoziarniste produkty zbożowe (jak kanapki to z chlebem razowym), dużo warzyw, owoce, jogurty naturalne, twaróg chudy lub półtłusty, chude mięso, ryby, warzywa strączkowe.
3. Unikaj produktów tuczących - to wszystko o czym piszesz (chipsy, słodycze, drożdżówki, desery, białe pieczywo), a także produktów typu fast food, słodzonych napojów, tłustych mięs, potraw panierowanych itp.
4. Pij dużo wody, herbatę bez cukru.
5. Koniecznie zacznij się ruszać! Siedzenie przed komputerem i TV ogranicz. Zamiast tego wyjdź na spacer, szukaj okazji do bycia aktywną. Powinnaś być w ruchu codziennie przez minimum pół godziny.
To, że mieszkasz na wsi, nie powinno Ci przeszkadzać w utrzymaniu prawidłowej wagi. Zakupy planuj z wyprzedzeniem. Najlepiej planuj również to, co zjesz następnego dnia, tak żebyś miała wszystkie potrzebne produkty.
I pamiętaj, że większość tzw. modnych diet nie jest ani zdrowa, ani skuteczna (jedynie na początku, potem najczęściej wraca się do wagi sprzed odchudzania). Jedyna droga do utrzymania prawidłowej wagi, to nauczenie się zdrowych nawyków żywieniowych i stosowanie ich w życiu.
Zachęcam Cię do poczytania na ten temat (linki poniżej).

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia we wprowadzaniu zmian!
Agnieszka Kuczewska
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia