Jak schudnąć? Jestem wysportowana

Cześć, mam problem z nadwagą. Mam 12 lat, wzrost 157 ważę ok 70 kg, a chciałabym ważyć co najmniej 60 ;( Dodam też jeszcze, że jestem dość wysportowana i brzuch mam płaski mam tylko problem z ramionami i udami ;( pomocy
12 LAT ponad rok temu

Witaj,

żeby pozbyć się zbędnych kg musisz przede wszystkim nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych. Nie wiem, jak sytuacja wygląda u Ciebie na dzień dzisiejszy. W każdym razie zachęcam Cię do prowadzenia dzienniczka i zapisywania przez kilka dni (min. 3-4) wszystkiego co wkładasz do ust. Porównaj to z zasadami zdrowego żywienia. Krótko je poniżej opiszę, ale poczytaj także załączone artykuły. Najlepiej na pewno byłoby gdybyś wybrała się do dietetyka, który ułożyłby specjalnie dla Ciebie dietę.

Podstawowe zalecenia zdrowego żywienia:
- regularność - posiłki małe, a częste, najlepiej 5x dziennie o tych samych porach, co 3 godziny (optymalnie). Koniecznie pożywne śniadanie, nie później niż 2 godziny po wstaniu z łóżka
- wybór zgodny z piramidą (szczegóły w załączonym linku). Pamiętaj, żeby jeść produkty zbożowe z pełnego przemiału, dużo warzyw, owoce, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu (1,5-2% mleko, jogurt naturalny, kefir, twaróg półtłusty, sery żółte w ograniczonych ilościach), chude mięso i ryby, rośliny strączkowe, jaja. Z tłuszczów wybieraj oleje roślinne
- wyeliminuj produkty bardzo kaloryczne i / lub mało odżywcze tj. fast food, słone przekąski tj. chipsy, paluszki, krakersy, a także słodycze, pieczywo cukiernicze, słodkie jogurty, potrawy smażone
- pij wodę niegazowaną. Całkowicie zrezygnuj z słodzonych napojów (nie tylko gazowanych, także soków, zastąp je wodą).

Co do kaloryczności Twojej diety to powinna ona wynosić ok. 1800-1900 kcal. Rośniesz, rozwijasz się i potrzebujesz wystarczającą ilość energii.

Sport jest oczywiście sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kg, ale na pewno dzięki wprowadzeniu zdrowych nawyków żywieniowych pozbywanie się zbędnych kg będzie u Ciebie skuteczniejsze.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida