Jak mam schudnąć w wieku 12 lat?

Mam 12, no już prawie 13 lat uważam że powinnam schudnąć mam 160 cm i ważę 52 kg co ma zrobić ? nie choruję na żadne choroby przewlekłe moi rodzice nie są otyli. Nie stosowałam żadnych diet. W domu ćwiczę i tańczę. Najbardziej martwi mnie mój brzuch. Proszę o pomoc !
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 20,31 i znajduje się w okolicach 50 percentyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest idealna i nie potrzebujesz diety odchudzającej. W Twoim wieku często dziewczynki nie akceptują swojego ciała i równie często nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości - ich masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu i wieku.

Bardzo dobrze, że dużo się ruszasz, pamiętaj aby sport był regularny.
Postaraj się zdrowo się odżywiać. Zrezygnuj z produktów nie zdrowych, tłustych, kalorycznych - tj. chipsy, żywność typu fast-food, gazowane napoje, słodycze, ciasta itp.
We wszystkim należy zachować umiar.

Polecam zapoznanie się z artykułami
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym
http://portal.abczdrowie.pl/sniadania-dla-dzieci

Pozdrawiam