Jak mogę schudnąć 5-6 kg? Pomocy!

Witam, Stosowałam dietę niskokaloryczną. Oczywiście ładnie, pięknie schudłam. Dobrze się czułam, ale po pewnym czasie naszedł mnie wilczy apetyt! Jadłam więcej, bo chciałam znów spróbować tego czego nie jadłam podczas diety. Ciągle myślałam co by tu zjeść. Przytyłam 6 kg. Jak wchodzę na wagę to płaczę. Nie mogę uwierzyć. Mam 164 wzrostu i 59 kg! Nie mogę na siebie patrzeć w lustrze. Próbowałam siebie zaakceptować, ale się nie da! Nie umiem! Tęsknię za moim byłym ciałem... Teraz wiem, że nie mogę się odchudzać na diecie 500 kalorii, bo jest jo-jo. Na początku w to nie wierzyłam że przytyję. Jednak się przekonałam. Błagam, niech Pani mi pomoże, bo ja nie mogę z sobą żyć. Teraz wszystko mi przeszkadza. Jestem ciagle naburmuszona. Idę teraz do gimnazjum i nie chciałabym, aby ludzie śmiali się ze mnie, że jestem gruba. Liczę, że Pani pomoże przywrócić moją dawną sylwetkę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Stosowanie diet nadmiernie ograniczających kalorie to podstawowy błąd popełniany wśród osób chcących stracić na masie ciała. Prowadzi to zawsze do efektu jojo. Dodatkowo jest osobą młodą, w wieku dojrzewania i diety cud mogą spowodować u Ciebie zaburzenia rozwoju oraz wzrostu.
Przede wszystkim jednak powinnaś zaakceptować swoje ciało i się nie odchudzać. Twoja masa ciała jest w normie. Poza tym cały czas rośniesz i dzięki temu możesz szybko powrócić do szczupłej sylwetki. Wiedz jednak o tym, że Twoje ciało się zmienia, Ty stajesz się kobietą, dlatego w niektórych miejscach będziesz miała więcej tkanki tłuszczowej niż dawnej. Powinnaś to zaakceptować i być z tego dumna.

Bez względu na wszystko powinnaś zacząć się zdrowo odżywiać, ale bezwzględnie nie stosuj popularnych diet odchudzających. Zdrowe odżywiania jest oparte na prawidłowych nawykach żywieniowych, o których poczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo przeczytaj też http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Musisz również pamiętać, że smukła sylwetka wymaga nie tylko ograniczenia niezdrowych produktów żywnościowych, ale również regularnej aktywności fizycznej. Zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl i ćwicz w domu oraz na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam.