Jak można nauczyć się samoakceptacji?

Witam. Mam duży problem z samoakceptacją. Nienawidzę swojego wyglądu, uważam że jestem za gruba i brzydka. Płaczę gdy patrze w lustro, wstydzę się chodzić na basen, obrzydza mnie moje ciało. Czuję się przez to gorsza od innych. Nie podoba mi się również moja twarz. Praktycznie codziennie płacze przez mój wygląd. Czuję się też głupia i bezwartościowa, boje się przyszłości. Nie potrafię uwierzyć w siebie. Nie jestem lubiana, mam bardzo mało znajomych, chciałabym poznać bardzo więcej osób, ale się boje. Chciałabym nie płakać codziennie i być z siebie zadowolona.

Witam Panią, dziękuję za zgłoszenie się do Abc Zdrowie.
Proszę na darmo nie marnować czasu i nie krytykować nadmiernie siebie. Każdy człowiek jest inny a jednocześnie doskonały. Nie ma duplikatów, więc Pani na pewno jest doskonałą istotą; chodzi, myśli, widzi i to jest cudowne. Proszę z tego korzystać, nie porównywać się z nikim innym a szczególnie ze sztucznie ubranymi i wymalowanymi modelkami. Proszę się zapisać do grupy sportowej czy turystycznej, najpierw zacząć zwiedzać okolice a później Polskę, Europę, świat. Dzisiaj jest to możliwe przy niedużych nakładach finansowych. Proszę znaleźć swoje mocne strony, na pewno je Pani ma i na tym budować swoje szczęście i przyszłość. Porównywanie się z kimkolwiek jest niewypałem, bo nie ma identycznych ludzi, nawet bliźnięta jednojajowe są inne. Zamiast zamartwiać się, proszę zacząć czytać inspirujące książki, biegać, spacerować, utrzymywać kontakty towarzyskie, one same do Pani nie przyjdą, potrzeba do tego wysiłku i chęci. Polecam książki: Włodzimierz Zatorski OSB "Być ojcem", Joseph Murphy "Potęga podświadomości" , Khalil Gibran "Prorok", Phil Bosmans "Być człowiekiem" lub inne inspirujące. Życzę Pani powodzenia i radości ze zmiany myślenia. P.S. Wadowice są przepiękne, byłam tam jesienią ubiegłego roku.