Jak nakłonić osobę z urojeniami do leczenia?

JAK NAKŁONIĆ OSOBĘ Z ZABURZENIAMI UROJENIOWYMI NA LECZENIE? Dzień dobry, U mojego brata (21 lat) w ostatnich dniach posrawiono diagnozę kod choroby F22.0. Dostał receptę aby wykupić leki, które powinien przyjmować codziennie,niestety nie chce ich brać bo uważa, że leki to zło, a on jest przecież zdrowy. Nie widać u niego żadnej poprawy, jest już jak cień. Nie chcę jeść bo uroił sobie w głowie, że on nie ma swojego jedzenia więc nie może jeść. Proszę o pomoc, jaki byłby najlepszy następny krok aby mu pomóc. Wspomnialam mu o terapi u psychoterapeuty, ale powiedział, że nie potrzebuje.. Proszę powiedzieć, co zrobić :( Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Jeśli stan brata jest poważny można pomyśleć o hospitalizacji całodobowej lub pobycie na dziennym oddziale psychiatrycznym. W obydwu przypadkach pomoc lekarza psychiatry oraz psychologów psychoterapeutów zapewniona jest codziennie, podobnie jak monitorowanie stanu zdrowia pacjenta i postępów w farmakoterapii.