Jak podaje się anty-D?

Witam, czy trzeba w 28 tygodniu pierwszej ciąży podawać profilaktycznie immunoglobinę czy wystarczy do końca ciąży co pewien czas robić Odczyn Coombsa? Ciężarna Rh -, przyszły ojciec Rh . Odczyn Coombsa negatywny w 24 tygodniu ciąży. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

zależy od historii medycznej pacjentki, konieczna wizyta y ginekologa prowadzącego ciążę i kierowanie się jego zaleceniami .