Jak postępować po złamaniu kości śródstopia u 26-latka?

Witam, mam pytanie odnośnie (prawdopodobnie) złamanie trzonu piątej V kości śródstopia. 6 stycznia wylądowałem w szpitalu, ból był okropny, nie mogłem stawać na stopę, lekarka powiedziała, że jest to pęknięcie piątej kości śródstopia, po paru dniach i wizycie u innego chirurga dowiedziałem się, że jest to złamanie. w późniejszym terminie zjawiłem się u jeszcze innego chirurga, który określił uraz jako złamanie zmęczeniowe i nakazał chodzić w ortezie Cast Walker, która ma ponoć przyspieszyć leczenie, więc ją zakupiłem i użytkuje do tej pory. Robiłem zdjęcie około tygodnia temu i wyszło, że zrost jest jeszcze niepełny. Myślę, że podczas piątkowej kontroli okażę się, że kość już się zrosła (ale pewności nie mam, bo jeszcze jestem na chorobowym i oszczędzam tą stopę jak tylko mogę). I tutaj nasuwają się pytania ode mnie, ponieważ jestem piłkarzem i chciałbym jak najszybciej wrócić do sportu, oczywiście unikając powrotu tej kontuzji. A więc czy diagnoza tego urazu jest poprawnie postawiona? Ile przebiega całkowite leczenie w takich sytuacjach? Czy powinienem zasięgnąć opinii lub pomocy ćwiczeniowej fizjoterapeuty? Dodam, że podczas leczenia jeszcze dostałem tabletki Biowap Osteo 60 sztuk, jeszcze jakieś tabletki na poprawę krążenia w stopie. Oczywiście mogę dorzucić zdjęcie z 6 stycznia. Dziękuję za odpowiedzi.

Szanowny Panie ze względu na Pana zawod powinien Pan omówić leczenie z ortopedą i fizjoterapeutą