Jak postępować według tego EMG?

Dzień dobry, w dniu 2 lipca 2020 r. miałam wykonany zabieg paca zatrzaskującego IV prawej ręki, do dnia dzisiejszego odczuwam dolegliwości po tym zabiegu tzn. ból ręki przy chwytaniu różnych przedmiotów, szczególnie wzdłuż paca operowanego aż do przegubu z pieczeniem pośrodku dłoni. Ponadto niesprawność tej ręki szczególnie przy chwytaniu drobnych przedmiotów. Ponieważ podejrzewałam jakieś uszkodzenie nerwu zrobiłam w dniu 29.12.2020 badanie EMG, wynik: "Nietypowo oceniono przewodzenie we włóknach czuciowych nerwu pośrodkowego prawego i nerwu łokciowego prawego z palca IV - stwierdzono niewielkie obniżenie amplitudy odpowiedzi w gałęzi nerwu pośrodkowego prawego z palca IV." Proszę o pomoc co do dalszego postępowania w takim przypadku, za co z góry uprzejmie dziękuję. Ewa, lat 61

Opis EMG : EMG, wynik: "Nietypowo oceniono przewodzenie we włóknach czuciowych nerwu pośrodkowego prawego i nerwu łokciowego prawego z palca IV - stwierdzono niewielkie obniżenie amplitudy odpowiedzi w gałęzi nerwu pośrodkowego prawego z palca IV."" jak USG nadgarstka, Jaki obraz kręgosłupa szyjnego ?? Po operacji palca możliwa niedoczulica w obszarze unerwienia drobnych gałęzi nerwów, po leczeniu operacyjnym, możliwe tez inne przyczyny, zwyrodnienie, niedokrwienie etc etc .

Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań laboratoryjnych ; RTG, etc. Jaki stan ogólny, jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ? Jakie leki?? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Istotny też styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog