Jak prawidłowo przyjmować pigułki antykoncepcyjne?

Dzień dobry. Mam duży problem i dylemat. Mam 17 lat i chcę zacząć współżycie. Lekarz ginekolog przepisal mi Y***. 3 lipca pojawiła się krew z "brudami", więc wzięłam tabletkę antykoncepcyjną. Krwawienie było bardzo skąpe, co mnie zdziwiło. 4 lipca już prawie go nie było, ale też wzięłam tabletkę następnego dnia i już nie było nic, tylko taki śluz jasnobrązowy. Więc tabletek już nie przyjęłam - zgodnie z 7-dniową przerwą. 8 lipca w nocy pojawiła się krew i to dość sporo. Objawiło się to twardym podbrzuszem i bólem brzucha. Nie wiem, co mam dalej robić? Wzięłam więc tabletkę z nowego opakowania. Czy jestem zabezpieczona? Ta pierwsza krew pojawiła się 9 dni przed prawidłową datą przyjścia miesiączki, lecz nie wiem, czy nie mogło mieć to coś wspólnego z tym, że dzień przed chłopak "penetrował" moją pochwę palcem? Czy te dwie tabletki antykoncepcyjne, jakie zażyłam nie wpłyną na moje dalsze przyjmowanie? Bardzo proszę o wszelkie rady i odpowiedzi, jakie powinny mi się przydać . Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam Paulina17

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zupełnie nie rozumiem co Pani zrobiła.
7-dniowa przerwa występuje PO ZAKOŃCZENIU opakowania, tj. po przyjęciu 21 tabletek!
Rozpoczęła Pani opakowanie prawidłowo, tj. w pierwszym dniu miesiączki. Miesiączka się zatrzymała, co nie jest niczym dziwnym (tabletki antykoncepcyjne blokują krwawienie. Zjawisko to jest wykorzystywane np. przy przesuwaniu terminu miesiączki tabletkami). I po prawidłowym przyjęciu 2 tabletek je Pan odstawiła. Dlaczego?
Po odstawieniu wystąpiło krwawienie, ponieważ odblokowała Pani sobie mniesiączkę!

Najbezpieczniej w tej sytuacji bedzie przerwać stosowanie tabletek i poczekać do następnego cyklu. Wtedy proszę przyjąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki i nie przestawać aż do zakończenia opakowania.