Jak radzić sobie psychicznie z chorobą bliskiej osoby?

Mam dokładnie taką sytuacje ze swoją mamą. To trwa od 10 lat. Wcześniej podobnie chorował moj tato, to trwało też ok.9-10 lat. Moja psychika jest na skraju wyczerpania. Czy dostane jakies leki od psychiatry dla mnie żeby dać radę dalej żyć? Matka oskarza mnie o ciagle kradzierze, wyzywa jest agresywna. Mnie jest z tego powodu niezmiernie przykro, jestem załamana i chce pomóc chociaz sobie. Czy udac sie do psychiatry czy do psychoterapeuty?

Dzień Dobry Pani,

Tak nie może być!
Proszę już nie czekać, nie zostawać z tym samej i i sięgnąć po potrzebne Pani wsparcie i pomoc psychologiczną.

Osoby, które przebywają/opiekują się Bliskimi chorymi (w takiej sytuacji jest Pani) wymagają pomocy/wsparcia psychicznego, fizycznego, emocjonalnego i duchowego.
Wspieram Panią w decyzji, by skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę Pani zadbania o siebie, bo jest Pani ważna,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologa i lekarza psychiatry. Być może włączenie leczenia farmakologicznego będzie wskazane, ale to oceni lekarz. Na pewno pomocna będzie psychoterapia aby porozmawiać o Pani sytuacji, możliwościach, jak sobie radzić, jakie ma Pani możliwości zmiany. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Pozdrawiam serdecznie