Jak radzić sobie z atakami złości u małżonka?

Witam, Moja żona jest bardzo agresywna jeżeli chodzi o krzyk. Nie ma dnia żeby tak potocznie mówiąc nie uruchamiala się. Krzyczy nie tylko po mnie, ale i po dzieciach i to je mi jest żal najbardziej. Dodam że od 11 lat jesteśmy małżeństwem a jej zachowanie jest od około 9 lat. Jej ojciec leczy się psychiatryczne bo też ma ataki złości. Nie wiem co mam robić, ponieważ jak mówię o specjaliście terapii to uruchamia się jeszcze bardziej-oczywiście próbuje z nią o tym rozmawiać nie w czasie kłótni tylko na spokojnie. Dzieci też już krzyczą a nie mówią i w domu jest nie fajna atmosfera - co zrobić. Dziękuję za odpowiedz

Dzień Dobry Panu :)

Z Pana relacji wynika, że specjalistyczna pomoc (psychoterapeutyczna/być może farmakologiczna) dla Pana Małżonki jest niezbędna.

Nie pozostaje nic innego, jak osobista konsultacja diagnostyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu albo prywatnie.
Pewną alternatywą mogłaby być dla Żony konsultacja online.

Z życzeniami dla Państwa zwyczajnej pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605