Jak radzić sobie z żółtą wydzieliną z gardła?

Witam. Mam 20 lat pracuje jako niania. W zeszłym tygodniu byłam w pracy z piątku na sobotę jedno dziecko smarkalo ciągle . Następnego dnia w niedzielę poczułam się nieco gorzej ostry ból gardła , którego nie mogłam pokonać przez 2 dni nic nie pomagało . Gdy gardło przestało boleć poczułam swędzenie uszu , swędzenie gardła doszedł katar z zulta wydzielina , teraz jest normalny , ale gesty , kaszel słuchy . Mam stan podgorączkowy . Ale moje pytanie dotyczy flegmy która przy kichaniu i przy kaszlu mi odchodzi jest koloru żółtego co to i od czego to może być ? Czy powinnam iść do lekarza czy leczyć dalej domowymi sposobami ? Ten stan trwa już 4 dni myślę co to może byc jestem nieco słaba i senna . Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.