Czy dziecko może mieć cukrzycę?

Syn 2,5 roku. W środę tydzień temu miał wieczorem gorączkę i cały czwartek w piątek było ok. w sobotę w nocy zaczął kaszleć w niedzielę też kaszlał nawet bardzo smarki że tak napisze mu się zatrzymują i je połyka nie umie wysmarkać noska. Byliśmy w niedzielę u lekarza wieczorem i nie stwierdziła nic nie pokojacego osłuchowo był czysty tylko gardło czerwone zapisała neosine forte allertic i flegamine baby jeśli kaszel by się nasilał to inhalację nebudem. Ale dziś jest maskara dziecko niech jeść ciągle by spał nie chce się bawić chodzi jakiś osowiały dziś już spał 3 razy po 2 godziny jest godzina 19 on znowu śpi. Bojimy się z mężem że to coś powaznego. Zawsze był pełen energii. Czy to może być cukrzycą albo jakieś inne świństwo. Co mamy robić gdzie się udać.

Lek. Michał Lenard

Objawy nie wskazują na cukrzycę, są raczej spowodowane infekcją gardła. Sugeruję podawać dziecku leki zgodnie z zaleceniami lekarza, a stan zdrowia powinien się poprawić. W przypadku przedłużania się objawów konieczna może być wizyta kontrolna. Pozdrawiam!