Jak schudnąć 10 kilogramów w około 4 lub 3 miesiące?

Mam 12 lat 150 cm wzrostu i ważę 62 kilogramy. Bardzo chce schudnąć do maja (Przyjeżdża moja rodzina i jest komunia kuzynki).Bardzo bym chciała pokazać wszystkim, że mogę schudnąć. Nie chce się głodzić ani używać specjalnych diet bo jem normalnie na śniadanie 1 kanapkę mały obiat a na kolacje owoc lub jogurt. Chcę jakieś ćwiczenia na brzuch i uda. Proszę o pomoc !
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W Pani przypadku nie może być mowy o żadnej diecie odchudzającej. Jest Pani w okresie kiedy intensywnie rozwija się organizm i w żaden sposób nie wolno ograniczać dostarczania ważnych dla prawidłowego rozwoju substancji odżywczych.
Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i urozmaicona. Należy unikać potraw przetworzonych, słodyczy, ciast, tłustych i smażonych potraw.

Aktywność fizyczna jest wskazana w każdym wieku. Na naszym portalu znajdzie Pani wiele różnych zestawów ćwiczeń. Korzystne jest również pływanie, spacery, jazda na rowerze. Najważniejsza jest systematyczność i odpowiednia długość wysiłku( minimum 3razy w tygodniu przez minimum 30 minut).

Proszę porozmawiać na ten temat z rodzicami, zawsze łatwiej jest osiągnąć cel kiedy mamy wsparcie najbliższych.

Pozdrawiam.