Jak schudnąć? - proszę o radę

Dzień dobry. Jestem dziewczyną, mam 14 lat i 155 cm wzrostu, ważę 70 kg. Prowadzę raczej siedzący tryb życia, chociaż mam 4 godz. w tygodniu wf-u i raz w tygodniu chodzę na tańce 1,5 h. Wcześniej nie podejmowałam żadnych diet. Dziennie jem ok. 3-4 posiłków, czasami owoce i warzywa, nie jem mięsa. Bardzo chciałabym schudnąć do wakacji, ponieważ chcę pojechać na obóz taneczny, a maksymalna waga, którą można mieć, by się tam dostać, to 55 kg. Proszę o radę.

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś odchudzać się na własną rękę. Udaj się do dietetyka, który ułoży dietę dobraną do Twojego wieku, masy ciała i stylu życia. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię, jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. Proponuję, abyś wykonywała ćwiczenia nieobciążające stawów np. pływanie. Dodaj do tego spokojny spacer i ćwiczenia na określone partie ciała.

Pozdrawiam.