Jak mam schudnąć i jak w siebie wierzyć, że dam radę?

Witam. Chodzi oto że nie potrafię schudnąć. Ważę prawie 85 kg a moj wzrost wynosi 169 ! Nie wiem co robić i nie wiem jak sobie poradzić. Nie potrafię być chyba silna, już kiedyś próbowałam i lipa wytrzymałam tydzień! A do tego na moim brzuchu mam rozstępy! Jak się ich pozbyć ?! Lubię jeść, ale nie opycham się, słodycze również uwielbiam, ale nie aż tak często i dużo. Pije wodę... alkohol też na imprezach się znajdzie... Nie opycham się  po nocach .... możecie mi pomoc ?!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała.

Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych. Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Proponuję abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe na określone partie ciała, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe np. pływanie, jogging czy jazda na rowerku. Dodatkowo wypróbuj ćwiczenia z naszej strony www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.