Jak schudnąć przy dużym apetycie i prawidłowym BMI?

Mam 15 lat, wzrost 166cm, ok.58/59 kg. Mam problemy z wagą. Niby jest w miarę normalna, ale mam dość duży brzuszek, grube uda. Nie mogę powstrzymać się od jedzenia. Mam dni, że zjem tylko obiad i jestem pełna cały dzień, a są dni , że jej po prostu wszystko, co mi w ręce wpadnie. Potrafię jeść serek feta z dżemem, pomarańcze z koncentratem pomidorowym itp. W ciąży nie jestem, ponieważ jeszcze nie współżyłam. Co mogę zrobić, by troszkę zrzucić? Nie da się po prostu od tak sobie mniej jeść.
15 LAT ponad rok temu

Mam 15 lat, wzrost 166cm, ok.58/59 kg. Mam problemy z wagą. Niby jest w miarę normalna, ale mam dość duży brzuszek, grube uda. Nie mogę powstrzymać się od jedzenia. Mam dni, że zjem tylko obiad i jestem pełna cały dzień, a są dni , że jej po prostu wszystko, co mi w ręce wpadnie.
Potrafię jeść serek feta z dżemem, pomarańcze z koncentratem pomidorowym itp. W ciąży nie jestem, ponieważ jeszcze nie współżyłam. Co mogę zrobić, by troszkę zrzucić? Nie da się po prostu od tak sobie mniej jeść.
Witam ciepło,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej w porządku.
Nie wymagasz wprowadzenia diety odchudzającej.

Napadom głodu zapobiegniesz:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Ćwiczenia na kształtne uda i brzuch znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam ciepło