Jak się zmusić do rzucenia palenia?

witam. musze przestac palic ze wzgledow zdrowotnych tylko ze osobiscie nie czuje takiej potrzeby, czy pomoga mi w tym jakies leki czy tylko silna wola..

Witam,istnieją też formy terapii antynikotynowej,na które może Pani się zapisać.Silna wola to nie wszystko skoro nie ma równie ważnej motywacji i narzędzi do jej wcielenia.
Pozdrawiam izachęcam.

Warto zasięgnąć opinii internisty co do leków. Silna wola będzie oczywiście niezbędna. Może Pani próbować metodę małych kroków. Na początku pisać przez kilka dni np 3 dni ile Pani wypala, notować kiedy w jakich sytuacjach najchętniej. Potem spisac listę takich sytuacji w których Pani pali najchętniej i eliminować po kolei od najłatwiejszej. Czyli jeśli np. po kawie lubi Pani zapalić, ale nie musi to niech to będzie pierwszy wyeliminowany papieros. W tym czasie do kawy warto sobie wziąść krzyżówkę czy cokolwiek innego co Pani lubi i co odwróci Pani uwagę od papierosa. Codziennie eliminować jeden papieros.
Życzę powodzenia i wytrwałości.

Witam Panią. To trochę zaskakujące, że powody zdrowotne nie potrafią zmotywować Panią do kroków w kierunku rozstania z paleniem papierosów. Proszę skierować się do specjalisty terapii uzależnień. Z pewnością może on być pomocny by znalazła Pani w sobie motywację do rzucenia palenia. Na koniec dodam, że pomocne będzie jeśli "muszę" zamieni Pani na "chcę". Pozdrawiam Panią