Jak skutecznie leczyć chorobę afektywną dwubiegunową?

Witam. Lekarz stwierdził u mnie ChAD mimo ze nie miałem manii/hipomanii nigdy w życiu. Biorę absenor 2x300 oraz pół tabletki fluanksolu . Nie czuje sie najlepiej, codziennie mam myśli samobójcze, złe nastawienie i słaba wydajność w pracy, nie chce mi sie zyc i nie moge obrać żadnego celu przed sobą. Leczę sie już 6 miesięcy w ten sposób, czy cos jest nie tak? Bo chyba nie w ta strone powinno isc ze czuje sie po takim czasie nadal bardzo słabo. Jeżeli tak to ewentualnie jakie leki wchodzą w grę? Czy lamotrygina da lepszy efekt od absenoru?

Dobrze też pamiętać, że czasem dobranie odpowiedniego leku zabiera trochę czasu. Ważne,żeby o wszelkich wątpliwościach mówił Pan swojemu lekarzowi. Wspólnie uda się wypracować i znaleźć najlepsze metody poradzenia sobie i opanowania objawów choroby. Oprócz farmakoterapii na pewno warto podjąć także psychoterapię, która pozwoli Panu lepiej radzić sobie nie tylko z objawami choroby, ale także przewidywać nawroty.