Jak skutecznie pozbyć się afty?

Witam serdecznie. Mam problem z aftami od jakiegoś msc. Nie mogę się ich pozbyć. Jeżeli wylecze powstale.pojawiają się kolejne. I tak w kółko.byłam u dentysty kazał plukac i smarować zelami.nic to nie daje.miałam robiona morfologie krwi wszystkie wyniki idealne. Męczy mnie to mam ząb do leczenia i wciąż muszę to odkładać. Paste szczoteczke tez wymienilam.Gdzie powinnam się zgłosić albo co poradzić. Pozdrawiam

Dzień dobry,
Pani stomatolog musi sprawdzić czy po miesiącu nie zrobiła się z tego infekcja bakteryjna, którą da się zwalczyć tylko przy pomocy antybiotyku. Poza tym warto udać się do lekarza domowego w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia ponieważ tak długo utrzymujące się afty mogą być oznaką innej choroby organizmu.