Jak skutecznie spalić tkankę tłuszczową?

Mój wzrost - 171 cm,waga 65kg. Chcę spalić tkankę tłuszczową z brzucha i nóg. Jem co 3h: 1-płatki owsiane na mleku,2-2owoce,3- 2,3 kromki ciemnego chleba z rybą, serem, ogórkiem, sałatą lub chudą szynką,4-schabowy z ziemniakami, części kurczaka, jajka smażone lub pomidorowa, 5-jak w 3 lub jajka gotowane. Piję też 1,5-2l wody mineralnej. Spalam dziennie 300-330kcal (zaczynam ruch po długiej przerwie). Nie spożywam słodyczy, fast-foodów ani kolorowych napojów. Jak przyspieszyć odchudzanie?

Procesu odchudzania nie da się przyspieszyć. Spadek masy ciała musi następować stopniowo, aby jego skutki także pozostały na długo. Należy także pamiętać, że zmiany które Pani wprowadziła w życie powinny być nowym sposobem odżywiania, powrót do starych nawyków żywieniowych będzie skutkował efektem jojo. Pani dieta wydaje się być w porządku, choć wyeliminowalibyśmy mięsa w panierce oraz chociaż kilka razy w tygodniu zastąpili porcje ziemniaków większą porcją warzyw lub kaszą. Ważne są też wielkości spożywanych przez Panią porcji, ponieważ dieta nie może być zbyt ubogokaloryczna. Nawet diety redukcyjne muszą być zbilansowane i w pełni odpowiadać na zapotrzebowanie organizmu. Życzymy konsekwencji w działaniu, ale także zachęcamy do wizyty u dietetyka, pod którego opieką będzie Pani znacznie łatwiej przejść przez proces odchudzania.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo i nie warto tego przyspieszać, ponieważ zbyt szybkie spadki wagi najczęściej kończą się efektem jo-jo. Szybka redukcja przyczynia się także to źle wyglądającej, mało elastycznej skóry, która nie nadąża się wchłaniać. Z Pani jadłospisu wyeliminowałabym schabowe a ziemniaki jadłabym od czasu do czasu, jajecznicę zaś proszę smażyć na niewielkiej ilości oleju a na kolację wybierać biało i warzywa a nie pieczywo. Tyle mogę powiedzieć po tak krótkim opisie Pani odżywiania. Jeżeli chciałaby Pani skorzystać z moich usług dietetycznych lub miałaby Pani jeszcze jakieś pytania zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk