Jak skutecznie zerwać kontakty z toksycznymi ludźmi?

Jak skutecznie zerwac kontakty z toksycznymi ludzmi ,ktorzy ciagle jak ich spotykamy wypominaja nam ,ze ich unikamy albo zala sie do innych osob na nas ,ze nie chcemy z nimi kotaktu I pozniej to wszystko do nas dochodzi.Wkurza mnie pytania typu dlaczego nie chce sie spotykac z kims albo ,ze ma ktos wrazenie ,ze go unikam.Jest to prawda ,ale nie chce komus mowic ,ze nie lubie jego towarzystwa.Jak mam ucinac takie tematy?

Innej drogi jak szczerość nie ma chyba, że kłamstwa lub ucieczka - a to chyba złe rozwiązanie. Prawdę można jednak wyrazić w różnej formie....Zachęcam do asertywności